Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

       

Zásady péče o kožený nábytek
Základní pravidla pro údržbu koženého nábytku

Základní pravidla pro ošetřování a čištění koženého sedacího nábytku

Neumisťujte kožený nábytek příliš blízko k radiátoru nebo jinému zdroji tepla. Po umístnění koženého nábytku si ověřte, že vzdálenost mezi ním a tepelným zdrojem je minimálně 30 cm.
Kožené sedací soupravy a křesla chraňte před přímým slunečním světlem.
Pro čištění  a ošetřování kůže používejte garantované čistící prostředky na kůži a textil - Leather Master. Běžné čistící prostředky a chemikálie mohou způsobit škodu vyžadující finančně nákladnou opravu koženého nábytku.
Udržujte kůži bez prachových částic. Jednou do týdne sedačku vysajte a přetřete vlhkým bavlněným hadříkem.
Pro ošetření a impregnaci kůže doporučujeme čistící ochranný prostředek Leather Master - Leather Protection cream. Zachováte tím měkkost a atraktivní vzhled Vaší sedací soupravy. Obsahuje důležité výživné, tukové a zvlhčující komponenty. Pro správnou impregnaci kůže postupujte podle návodu na obsluhu.
V případě potřeby se obraťte na svého prodejce, který Vám odborně s čištěním/ošetřením kůže poradí nebo doporučí specialistu.

 

Jak často čistit kůži?

Sedací soupravy je třeba čistit (utírat prach) tak často, jako u ostatních částí vašeho nábytku. Úplné čištění koženého nábytku je potřebné 2-4 krát do roka. Doporučujeme Vám:

Jednou za týden - čištění kožené sedací soupravy

Vysávejte prach na sedačce každý týden nebo tehdy, když čistíte i ostatní části nábytku v místnosti. Zlehka navlhčete kousek látky v přípravku Leather Master - Soft Cleaner a utřete celý povrch sedačky. Jednou z výhod kůže je, že můžete úplně odstranit prachové částice z povrchu, čímž se sedačka stane ideální pro jedince, kteří jsou citliví na prach.

2x až 4x za rok - ošetřování kožené sedačky

Úplně očištěte vaši sedačku minimálně každých 6 měsíců přípravkem Leather Master - Soft Cleaner. Části souprav, které jsou nejvíc používané, by se měli čistit každé 4 měsíce. Je důležité věnovat pozornost nejvíce používaným místům, jako jsou sedáky, opěrky rukou, přední část a zadní vnitřní část sedačky.
Po úplném čištění nebo očištění jen určitých částí (skrvrny na kožených sedačkách), aplikujte Leather Master - Protectiom Cream na regeneraci a impregnaci kůže. Aplikujte jej hlavně na nejvíce používané části jako sedáky, opěrky rukou, přední a zadní část. Pravidelné ošetřování koženého nábytku zabrání vzniku skvrn a umožní snažší čištění.
Tyto kroky Vám nezaberou mnoho času a provedete s nimi dramatické změny celkového vzhledu vašeho koženého nábytku. Naším cílem je, aby jste neměli žádné problémy, jen příjemnou zkušenost se sedacími soupravami.
Leather Master - Soft CleanerLeather Protection Cream jsou součástí standardní sady na čištění a ošetřování kůže. Ostatní čistící prostředky Leather Master je možné použít jen ve vyjímečných případech a každé použití doporučujeme konzultovat s kvalifikovaným pracovníkem společnosti FINNPRO.