Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

       

Něco o kůži
Něco o kůži.

Kůže je jedním z nejkomfortnějších materiálů. Je příjemná v kontaktu s Vaším tělem a kromě jiných výhod je mimořádně trvanlivá.

Pravá kůže má původ v přírodě. Různé materiály, které kůži imitují ji nikdy nemohou nahradit. Pravá kůže je kůže zvířete. Každé zvíře a následně i každá kůže je rozdílná a nese znaky individuality.

Škrábance od trnů, štípnutí hmyzem, záhyby na šiji, různé tukové záhyby, stopy špíny, žilky, hrčky, resp. bradavice, škrábnutí rohem, rány a jizvy potvrzují autentičnost materiálu. Tyto znaky života zvířete vůbec neznevažují konečný výrobek. Znamenají individualitu a přírodní charakter. Rozmanitost vytváří i barevné odlišnosti, které jsou viditelné na jedné a té samé kůži. Proces zpracování kůže neodstraňuje tyto nerovnosti a rozdíly. Náhodné procesy na povrchu kůže připomínají například vrstvení kamene v přírodě. Vzniká tím na kůži zajímavá barevná škála, která však není vadou. Všechny kožené soupravy jsou vyráběné z kůží vícero zvířat. Žádné dvě kůže nejsou stejné strukturou a barvou, proto není ani pronikání barvy do kůže na celé ploše důsledně rovnoměrné. Lokální rozdíly ve struktuře a barvě kůže na koženém sedacím nábytku tedy vychází z přírodních vlastností použitého materiálu, čímž dokazují originalitu a pravost kůže.

Surová kůže je při zpracovaní štěpená na dvě části - vrstvy. Vrchní vrstva s hustou vláknitou strukturou je po štěpení tou pravou silnou a trvanlivou kůží. Druhá vrstva s menší hustotou a malým množstvím vláken je náchylná na trhání a může zeslábnout rychleji než vrchní vrstva kůže. Proto se na tuto vrstvu nanáší polyuretan, do kterého se nalisuje struktura přírodní kůže. Chybí tu však znaky života zvířete. Čím je kůže na první pohled rovnoměrnější a stejná na všech svých místech, tím je větší pravděpodobnost, že jde právě o méně hodnotnou druhou vrstvu kůže (tzv. štěpenku).

Cena kůže použité na výrobu kožené sedací soupravy tvoří podstatnou část ceny soupravy. Kvalitní pravá kůže, zodpovědně technologicky zpracovaná, má svoji cenu. Levné kožené sedací soupravy nemohou být z důvodů, které uvádíme vyrobené z hodnotné pravé kůže. Kvalita má svoji cenu a proto každý pokus o náhradu pravé kůže u sedacího nábytku znamená snížení její celkové kvality na úkor ceny.

Různorodost kůže jako přírodního materiálu v žádném případě nesmí být považovaná za chybu materiálu nebo sedacího nábytku. Vyjadřuje jedinečnost kůže jako přírodního materiálu. Tady je několik důvodů, proč kůže zůstává tak populární:

 

• Je to vedlejší produkt odvětví masného průmyslu.

• Je známá svojí pevností. To je důvod proč vidíme popruhy, opasky a tkaničky do bot vyrobené z kůže.

• Je přirozeně odolná vůči ohni. Kůže je jediný čalounický materiál, který nepotřebuje zpomalovače hoření ke splnění technických podmínek pro užívání.

• Jestliže je udržovaná, má dlouhou životnost. Většina odborníků uvádí, že životnost kůže je čtyřikrát delší v porovnání s textilem.

• Nemá alergické účinky. Z kůže se lehce odstraní prachové částice, a tím je vhodná i pro lidi citlivé na prach.

• Sezení není ani teplé ani chladné. Ve skutečnosti kopíruje pokojovou teplotu dokud nedojde ke kontaktu s Vaším tělem. Následně se přizpůsobí Vaší teplotě.

• Poskytuje nekonečné množství barev, efektů a struktur. Kůže je velmi univerzální, používaná v módě, nábytkářství, obuvnictví, brašnářství a pod.

• Je prestižním materiálem. Množství výrobků, jako nábytek nebo automobilová sedadla, je vyráběno z kůže. Kožená verze vždy svědčí o kvalitě.